2012-11-15

PAMOKA: nuotraukų komponavimo šablonai

Neretai tenka pasukti galvą, kaip viename ar keliuose albumo lapuose sudėlioti daugybę tos pačios temos nuotraukų (iš karnavalų, atostogų, gimtadienių, zoologijos sodų ir pan.) arba kaip įdomiai sukomponuoti vieną ar kelias nuotraukas lape. Tam puiki išeitis - plastikiniai nuotraukų komponavimo šablonai. Juos rasite internetinėje parduotuvėje ir mūsų parduotuvėje Vilniuje, Švitrigailos 11A.


Tokie šablonai pagaminti iš plastiko, jie yra daugkartinio naudojimo ir sukurti taip, kad iš vieno šablono galima sukomponuoti daugybę įvairių nuotraukų išdėstymo modelių. Šablonas yra standartinio skrebinimo lapo dydžio - 30x30 cm.

Mažiau komponavimo galimybių yra su kriauklės šablonu, tačiau koks puikus albumas gaunasi, kai vasaros atostogų prie jūros nuotraukos sudėliotos į kriauklę. Mini pamokėlė pateikta čia.

*****************

Apskritimo šablonas turi labai daug galimybių. Jis ypač palankus, nes galima padalinti, tarkim, į keturias dalis ir padaryti skrebuką "Keturi metų laikai", "Keturios pasaulio šalys" (šiaurė, pietūs, rytai, vakarai). Galima dalinti į dvylika dalių ir padaryti pirmųjų vaiko metų, visų mokyklos metų skrebuką ir pan. Žodžiu, galimybių labai daug. O čia tik keli nuotraukų komponavimo variantai:

*****************

Iš trikampių ir kvadaratų sudėliotą šabloną taip pat galima labai įvairiai ir įdomiai panaudoti. Ypač įdomu, kad jis primena klasikinius skiautinių raštus. Dabar ir pateiksime išsamią pamokėlę su šiuo šablonu.

REIKALINGOS PRIEMONĖS:
nuotraukos (mes naudojome iš zoologijos sodo)
plonas popierius: Nr. 34 ir 44
rašalo kempinėlės: žalia, smėlio spalvos ir šokolado spalvos
dekoratyvūs vinukai: gėlės, kvadratai ir apskritimai
paprastas pieštukas,trintukas, žirklės, rašiklis, siūlas

Pirmiausiai turite nuspręsti, kaip dėliosite nuotraukas. Galite visus šablono langelius užpildyti nuotraukomis, galite tik vieną pagrindinę nuotrauką, o kiti langeliai - iš popieriaus gabaliukų, štampuoti, prirašyti ar tiesiog tušti. Čia jau Jūsų reikalas. Mes komponavome kelias nuotraukas ir kelis popieriaus gabaliukus. Pačiame centre dėjome pagrindinę nuotrauką. Visos nuotraukos - įvairiūs žvėriukai po vieną, o centre - miela ir labai žmogiška pingvinų porelė.

Dėkite pasirinktas nuotraukas po šablonu ir įsitikinkite, ar nuotrauka telpa, ar nenukerpamas reikalingas vaizdas ir pan. Tada pasidėkite šabloną ant popieriaus, paprastu pieštuku persipieškite šablono formą taip, kaip nusprendėte išdėlioti. Galite piešti visas reikalingas linijas arba tik pažymėti kampus, kad žinotumėte, kur nuotraukas klijuoti. 

Taip pat išsikirpkite ar išsipjaukite ir nuotraukas. Pirmiausiai perpieškite formą ant nuotraukos specialiu pieštuku.

Iškirpkite nuotrauką.

Taip pat pasiruoškite ir kitas nuotraukas. Sausu skuduriuku nuvalykite mėlyno pieštuko žymes nuo nuotraukų.

Kol kas nuotraukų išdėstymas atrodo taip:

Suklijuokite nuotraukas. Pagrindinę nuotrauką prieš klijuodami galite paryškinti rašalo kempinėle.

Iš popieriaus iškirpkite kitas formeles. Jas taip pat paryškinkite rašalo kempinėle.

Suklijuokite trikampėlius į vietas.

Taip pat suklijuokite ir kitas formas.


O dabar galite rinktis - palikti lapą taip ar dar šiek tiek padekoruoti. Mes padekoravome. Pirmiausiai išryškinome ir papuošėme pagrindinę nuotrauką. Dvi veltinio detales apsikarpėme ir padažėme rašalo kempinėlėmis. Jas priklijavome nuotraukos kampe. Dar papuošėme popierine ir metaline gėlyte.

Taip pat norėjome parašyti ir išryškinti ir pavadinimą. Tam naudojome iškirstą kartoninę ovalo formą, klijuojamo audinio gabaliuką. Ant jo apsibrėžėme ovalo formą, uždėjome kelių mm užlaidas. Aplink įkirpome, kad gražiau užsilenktų nugaroje, nuėmėme apsauginę audinio plėvelę ir labai paprastai lygiai užklijavome audinį ant kartoninės formelės. Nugarėlėje  užlenkėme kraštus. Silikoniniais štampais užrašėme ZOO, o vietoj vienos O priklijavome epoksinę sagutę. Po pavadinimu priklijavome lipnią popierinę juostelę, o ant jos paprastu rašikliu užrašėme vietą ir datą.

 Darbelį kraštuose dar papuošėme dekoratyviais vinukais.
Na štai, darbelis baigtas.

O čia dar keli pavyzdžiai:

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Dėkojame Jums už komentarus, pastabas