2015-09-04

Šaltasis porcelianas

Šaltasis porcelianas - tai ypač patvari, ore kietėjanti lipdymo masė. Tai nėra tas tikrasis porcelianas, iš kurio gaminami indai, ne. Tiesiog jis išdžiūvęs atrodo kaip porcelianas, o "šaltasis" todėl, kad jo nereikia išdegti specialiose krosnyse. Išdžiūvęs jis tampa labai patvarus, todėl dažniausiai iš jo lipdomos gėlės ir įvairios statulėlės, figūrėlės. Lėlių meistrė Galina Dmitruk šio porceliano maišo į ore kietėjantį modeliną lėlėms, lipdydama lėlių pirštus, kad nelūžinėtų. Šio porceliano galite įsigyti mūsų parduotuvėje.PAGRINDINĖS SAVYBĖS
- labai tvirtas
- visiškai išdžiūsta per kelias valandas ar kelias dienas (priklauso nuo lipdinio dydžio)
- džiūdamas šiek tiek susitraukia
- atsparus drėgmei
- galima lakuoti
- labai greitai pradeda džiūti, reikia dirbti labai greitai

PATVARUMAS
Šio porceliano gaminiai išdžiūvę tampa labai tvirti. Todėl iš šio porceliano dažniausiai lipdomos gėlės, įvairaus dydžio skulptūrėlės ir figūrėlės. Jo netgi maišoma į kitus ore kietėjančius modelinus lipdant lėlių pirštus ir kitas smulkias detalės, kad šios nelūžtų.

SPALVA
Šiuo metu turime 14 spalvų ir mediumą. Spalvos intensyvios, ryškios. Norėdami sušvelninti spalvas, įmaišykite šiek tiek mediumo. Spalvos: balta, auksinė, sidabrinė, perlų, juoda, mėlyna ir melsva, raudona, turkio, žalia, oranžinė, karamelės, šokoladinė, violetinė. Galima į porcelianą prieš lipdymą įmaišyti šiek tiek akrilinių dažų ir taip pakoreguoti spalvas (pridėti aukso spalvos, nuspalvinti baltą porcelianą ir pan.).

LAIKYMAS
Pakuotės po 150 g. Tai pakankamai nemaži kiekiai, todėl labai svarbu praimtą porcelianą kruopščiai supakuoti į maistinę plėvelę nepaliekant tarpų, sudėti į sandarias dežutės, kad nesukietėtų. Laikyti nuo 5 iki 25 laipsnių temperatūroje.

SUDĖTIS
Tai gerokai natūralesnis produktas, tarkime, už polimerinį molį. Be kvapo. Be gliuteno.


KAIP DIRBTI
- kad lengviau dirbtųsi, rankas pasitepkite drėkinamuoju kremu.
- dirbkite mažais gabaliukais.
- likusį porcelianą sandariai suvyniokite ir uždarykite dėžutėje, kad nesukietėtų.
- dirbkite sparčiai, nes porcelianas greitai pradeda džiūti.
- kol lipdiniai šlapi, jas vieną su kitą galite klijuoti baltais arba rankdarbių klijais (jų galima įsigyti ir mūsų parduotuvėje).Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Dėkojame Jums už komentarus, pastabas