2013-06-15

PAMOKOS: tapyba ant šilko ir SVEČIAS: Kristi27

Nuostabu, kai gaivus vasarinis vėjas kedena šilką, kai saulės spinduliai žaidžia spalvose, raštuose. Žinome, kad neretai mintyse jau kirba nusivylimas: "Aš taip nemoku. Man tikrai nepavyks." Mes manome priešingai. Kodėl? Svarbiausia, šilkas nereikalauja griežtumo, konkretumo - leiskite spalvoms lietis, maišytis, panaudokite druską... Pamatysite, rezultatas jus nudžiugins :-) O jeigu jau norėsite konkretaus, labai aiškaus piešinio, naudokite trafaretus - piešimas ir spalvų liejimas tikrai suteiks daug malonumo :-) O kaip nuostabu įtempti šilką ant rėmo ir spalvas lieti sode, kieme... Labai kviečiame pabandyti :-)

Pasiruoškite šilko šalį, skarelę ar kitą ruošinį (jų galite rasti paspaudę šią nuorodą). O dabar jau pats svarbiausias dalykas - pasirinkti šilko dažus. Šilko dažai būna dviejų rūšių: vienus fiksuojame laidyne, kitus - garais.


Dažai, fiksuojami laidyne:
DAŽAI: dažai "Fast" parduodami 30 ml dydžio buteliukuose, plati spalvų paletė. "Arasilk" dažai parduodami 50 ml butelikuose. Visas spalvas galite rasti paspaudę šią nuodą.
PRIVALUMAI: paprastas ir greitas dažų fiksavimas.
TRŪKUMAI: po dažų fiksavimo ir skalbimo spalvos nublanksta, nebūna tokios ryškios. Šilkas tampa šiurkštesnis.
FIKSAVIMAS: kai dažai išdžius, iš abiejų pusių maždaug po 5 min. lyginkite šilką. Lyginkite per medvilnės audinį (laidynėj nustatykite šilkui tinkamą temperatūrą). Maždaug po 48 val. darbelį išskalaukite drungname vandenyje ir vėl išlyginkite.

Dažai, fiksuojami garais:
DAŽAI: gamintojo "H. Dupont" dažai "Calssique" vertinami visame pasaulyje dėl ypač sodrių spalvų ir dėl to, kad šilkas išlieka švelnus. Visas spalvas galite pamatyti paspaudę šią nuorodą.
PRIVALUMAI: spalvos išlieka ryškios ir sodrios. Šilkas išlieka švelnus.
TRŪKUMAI: ilgiau užtrunkantis dažų fiksavimo procesas.
FIKSAVIMAS: Suvyniokite dažytą šilko atraižą į didesnę medvilninę skiautę. Gautą ritinėlį sulankstykite ir suriškite stipriu siūlu. Įvyniokite viską į pakavimo popierių, kuris sugers drėgmės perteklių. Nuo kondensavimo lašų apsaugos kepimo folija – kruopščiai įvyniokite ir į ją. Įpilkite šiek tiek vandens į garpuodį (būtinai stebėkite, kad verdantis vanduo nesiliestų su garpuodžio grotelėmis ), padėkite paketą ant grotelių ir garinkite apie 1,5 – 2 valandas. Kai išvyniosite paketą, popierius bus drėgnas, o šilkas susiglamžęs. Po 48 valandų šilką reikia išskalbti ir išlyginti. Skalbimas užbaigs dažų fiksavimą, gražins šilkui švelnumą bei blizgesį. Lyginkite iš blogosios pusės.
PRIEDAI: preidai suteikia tam tikrų efektų. Apie juos daugiau skaitykite prie kiekvienos prekės aprašymo (spauskite šią nuorodą).

Jeigu norite, kad spalvos nesusilietų, naudokite kontūrus - gutą. Spalvotos gutos lieka, o skaidri nusiplauna. Gutos spalvų pasirinkimą rasite paspaudę šią nuorodą.


Na, mažiau kalbų - daugiau darbų :-) Kad būtų aiškiau, apie ką mes čia kalbame, kviečiame pasižiūrėti mūsų jau anksčiau paruoštas tapybos ant šilko pamokėles. Jas galite rasti:
Žurnale "Rankdarbių mugė", Nr. 2.
Knygoje "Didžioji rankdarbių knyga"
Filmuotoje pamokėlėje

SVEČIAS
Ir labai džiaugiamės šiandien pristatydami Jums mūsų svečią. Tai Kristina Blažauskienė, kūryboje atpažįstama Kristi27 vardu. Kristina tapo ant šilko, mezga riešines, fotografuoja ir visu tuo dalijasi savo svetainėje www.kristi27.lt

Šįkart Kristina moko, kaip tapyti ant šilko. Ji pateikia kelias pamokėles (spauskite ant nuotraukos ir nukeliausite tiesiai į pamokėlę):

1. Tapyba naudojant kontūrą


2. Druskos efektas

3. Trafareto naudojimas


Gero Jus laiko liejant spalvas :-)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Dėkojame Jums už komentarus, pastabas