2012-11-13

Meškutė Medutė: 2 pamoka

Šioje pamokoje parodysiu jums vieną būdą, kaip galima padaryti vokus ir priklijuoti blakstienas. Iš tikrųjų tai tik vienas iš daugybės galimų būdų. Man šis būdas patinka labiausiai. Gal patiks ir jums :-)


Vokus (su blakstienomis ar be jų) galima tvirtinti dar ant neįstatytos akies arba ant akies, kuri jau yra savo vietoje. Ant neįstatytos akies vokus galite daryti iš padukų audinio, odos, medvilnės ir panašių audinių, o ant įstatytos akies vokus taip pat galite ir privelti. Nebūtina visada dėti ir blakstienas - gal meškiukui tinka tik vokai. Aš pati visada vokus darau ant jau įstatytų akių. Kodėl?
Visų pirma, ne visiems meškiukams norisi daryti vokus ir blakstienas. Todėl tai geriausiai matosi, kai jau akys būna savo vietoje.
Antra, man asmeniškai, akys, kurioms vokas buvo padarytas dar prieš jas įstatant, atrodo kaip karoliukai, kaip atskira galvos dalis, tas vokas neretai tarsi padaro tarpą, atstumą tarp akies ir galvos. O vokas, darytas ant įstatytos akies, atvirkščiai - tarsi sujungia akis ir galvą. Bet čia mano asmeninė nuomonė :-)

Taigi pirmiausiai reikia turėti blakstienų. Naudoju įvairias, kosmetikos priemonių parduotuvėje pirktas blakstienas. Taip pat reikės moment arba rankdarbių klijų (klijų, kurie yra ant pačių blakstienų, nepakaks) ir audinio vokui. Jeigu turite šviesesnį audinį, o reikia tamsesnio, patonuokite aliejiniais dažais, nudažykite tekstiliniais dažais ar tekstiliniais flomasteriais.


Ant audinio nusipieškite apskritimą, kurio skersmuo maždaug dvigubai ilgesnis negu akies dydis. Pavyzdžiui, trečiame akademijos rinkinyje akys yra 5 ar 6 mm dydžio, tai apskritimas turėtų būti 10-12 mm skersmens.


Perkirpkite apskritimą į dvi lygias dalis.


Ant audinio patepkite klijų ir dėkite blakstienas. Blakstienas klijuokite ne nuo krašto iki krašto, nes jie nusikirps arba užsilenks, o per vidurį, kraštelius palikite tuščius. Priklausomai nuo akies dydžio, kiekvienai akiai reikės kelių kuokštelių arba tam tikro ilgio blakstienų juostelės (pamatuokite ir atsikirpkite). Atkreipkite dėmesį, kad blakstienos išriestos, todėl dėkite džiūti ant aukštesnio pagrindo, nes blakstienos, besiremdamos į pagrindą atšoks (pakanka dėti ne ant stalo, o ant liniuotės).


Kai klijai išdžius, statykite voką į vietą. Pirmiausiai patepkite šiek tiek klijų ant audinio apvalaus kraštelio ir atsargiai, kruopščiai pakiškite už akies. Naudokite adatėlę - ja pastumkite audinį.


Taip pakiškite iš karto abiejų akių vokus - bus lengviau matyti, ar vokai tose pačiose vietose. Dabar voko vidinę pusę patepkite klijais ir prispauskite voką ant akies, palaikykite pirštu, kol klijai prikibs. Nuo akies klijų perteklių lengvai nukrapštysite dantų krapštuku.
Šonuose lieka audinio kampukai, todėl jeigu leidžia akis, pakiškite juos po akimi. Tada adatėlę patepkite plonai klijais ir patepkite klijų po akimi, kur pakišote kampus. Jeigu akis jau nebeleidžia, atsargiai nukirpkite kampučius. Jeigu reikia, dar patepkite ant voko klijų ir priklijuokite prie akutės.

Jeigu meškiukas mažas ir blakstienos per ilgos, jas tiesiog patrumpinkite.

AKADEMIJOS DALYVIAMS: šis meškutis mažas, todėl jeigu nedrąsu, nedarykite jam vokų. Už tai nebus minusuojami balai. Jeigu norisi, galite vokus daryti Tomiui ar Betutei - tik prieš tai būtinai juos nufotografuokite pagal taisyklėse pateiktus reikalavimus nuotraukoms, nes Tomis ir Betutė konkurse turi dalyvauti be vokų.

Sėkmės :-)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Dėkojame Jums už komentarus, pastabas