2012-10-21

SVEČIAS: Ieva iš "Vaje-vaje ateljė"

Labai džiaugiamės, kad šį savaitgalį į Mažąją meškiukų siuvimo akademiją pasisvečiuoti užsuko Ieva. Ieva velia, siuva ir kuria nuostabius meškiukus, zuikučius, drambliukus ir kitus žvėriukus. Įdomu? Tuomet kviečiame užsukti į jos jaukius namučius http://vaje-atelje.blogspot.com. Jus ten pasitiks pati Ieva:  "Sveiki užsukę į mano atelje! Ji taip vadinasi neatsitiktinai. Jei labai ilgai kartotumėte žodį VAJE, išgirstumėte kažką labai panašaus į mano vardą :-) Myliu veltinį, meškiukus ir lėles. Bet čia rasit ir kitokių minkštų, šiltų, pūkuotų ir jaukių dalykėlių. Malonaus jums pasibuvimo!"
 Ieva, nesuklysime taip sakydami, daugiausiai Lietuvoje sukūrė kolekcinių žvėriukų švytinčiomis, žaižaruojančiomis, jos pačios išpieštomis akimis. Ir mes labai džiaugiamės, kad ji sutiko su akademijos dalyviais pasidalinti stiklinių skaidrių akių piešimo subtilybėmis. Ieva pateikia net dvi skirtingas pamokas.

Pirmoji stiklinių skaidrių akių piešimo pamoka

Reikalingos priemonės:
ausų krapštukas
nestoras teptukas
skaidrus nagų lakas su blizgučiais 


 vienspalvis nagų lakas arba akriliniai dažai

Darbo eiga:

Pirmiausiai pasiruoškite akis ir ausų krapštuką.


 Nuimame nuo krapštuko galiukų vatą ir perkerpame plastikinį pagalėlį perpus.
 
Replytėmis atsargiai šiek tiek suspaudžiame metalines akyčių auseles. Iš apvalių jos turi tapti pailgos, tačiau nevisiškai suspaustos, kad vėliau galėtumėte įverti adatą su siūlu.


Ant suspaustų metalinių auselių užmauname perkirptas plastikines ausų krapštuko dalis. Turime kuo puikiausius akyčių laikiklius. PATARIMAS: jei piešiate labai dideles akis (16mm ir didesnes), paprastų ausų valiklių vamzdeliai bus per siauri akių kilpelėms, tuomet akių laikiklius pasidaryti galite iš plonesnio kokteilio šiaudelio. 


Imame pasirinktą nagų laką. Geriausia, kad jis būtų skaidrus su smulkiais blizgučiais arba švelnaus atspalvio su perlamutro dalelėmis. 


Nulakuojame akyčių vidinę dalį, leidžiame gerai išdžiūti.

Ir paskutinis žingsnis - suteikti akims pagrindo spalvą. Galite naudoti vienspalvį nagų laką arba arba akrilinius dažus. Akrilas dėkingas tuo, kad galima išgauti reikalingą atspalvį, kuris derės prie būsimo žvėriuko aksesuarų (kaip matosi mažyčio drambliuko nuotraukoje apačioje - akių spalva dera prie beretės, kaspinėlio spalvos, o dar jis turi žaisliuką-antytę, kuri irgi to paties atspalvio. Lakas suteikia žvilgesio, o akrilas-norimą akių spalvą. Jeigu naudosite akrilinius dažus, reikės paletės (ją gali atstoti plastikinis stiklainio ar kremo dėžutėsdangtelis, arba tiesiog maistinės folijos skiautė). Pamirkome teptuką į dažus ar laką ir nudažome akies paviršių.

Akytės baigtos! Gerai išdžiūvus lakui (ar dažams) nuo akyčių auselių nuimkite plastikinius laikikliukus.

Šis akyčių dažymo būdas visai nesudėtingas, greitas, efektingas,o svarbiausia - pavyks tikrai visiems, net ir pirmą kartą bandantiems išpiešti skaidrias akytes.Sėkmės!

O čia pora Ievos žvėriukų, kurių akys dažytos šiuo būdu:Antroji stiklinių skaidrių akių piešimo pamoka

Reikalingos priemonės:
ausų krapštukas
pats ploniausias teptukas, kokį galėsite rasti 
akriliniai dažai, keli atspalviai
nagų lakas (perlamutriniai ar kiti švelnūs atspalviai)
indelis vandeniui
paletė dažams išspausti ir maišyti


Darbo eiga:

Pirmiausiai taip pat pasiruoškite akims laikiklius, kaip ir pirmoje pamokoje. 

Ant paletės išspaudžiame juodų (arba kitos spalvos tamsių) dažų. Plonyčio teptuko galiuką pamirkome dažuose ir aplink juodą vyzdį piešiame trumpusbrūkšnelius kiek įmanoma vienodesniais atstsumais vienas nuo kito. 


Priklausomai nuo dažų kokybės, tirštumo, ir kt.savybių, vieną kartą pamirkę teptuką į dažus,galėsite padaryti nuo 1 iki kelių brūkšnelių. 
  
PATARIMAS: Neišsigąskite, jei brūkšneliai išeis nevienodo storio  ar atrodys nelabai tvarkingai. Bet jei visgi jie netenkins jūsų lūkesčių, galite drąsiai pakišti akis po čiaupu ir nuplauti. Sausai nušluostę, galėsite piešti iš naujo.

Ant paletės išspaudžiame žalių dažų. Pamirkome teptuką ir jo galiuku piešiame plonytes linijas tarp jau esančių juodų.


Žalieji brūkšneliai jau gali būti šiek tiek ilgesni už juoduosius.
  
 Dabar išspaudžiame kito atspalvio žalių dažų (jei neturime kitų atspalvių-pasigaminame norimą spalvą/atspalvį maišydami dažus). Pamirkome teptuką ir piešiame brūkšnelius aplink vyzdį. Šįkart galima piešti dar ilgesnius, beveik iki pat akies išorinio krašto,o galite visų spalvų brūkšnelius piešti ir vienodo ilgio. Eksperimentuokite!

Beliko pasirinkti norimo blizgumo/atspalvio laką.  PATARIMAS: aplink vyzdį piešiamų brūkšnelių spalvas parinkite niuanso principu, o laką - kontrasto principu. Tokiu būdu akis įgaus ryškumo, gilumo, gyvumo. Kai akrilas visiškai išdžius, užlakuokite akį pasirinktu laku.

 Stenkitės lakuoti tik plokščiąją akies pusę, neužtepdami ant akytės šonų. Gerai išdžiūvus lakui nuo akyčių auselių nuimkite plastikinius laikikliukus.

Štai ir viskas! Sveikinu!
PASKUTINIS PATARIMAS:  Jei vaškuojate nosytę ir kaitinate ją plaukų džiovintuvu, stenkitės, kad karštis nepatektų ant akių, kurių pagrindas yra lakuotas nagų laku. Nagų lakas nuo karščio išsilydo ir atšoka!

  
 O čia keli Ievos žvėriukai, kurių akys dažytos šiuo būdu:

Labai ačiū Ievai už nuostabias pamokėles.  

Jeigu ir Tu nori išmokti siūti meškiuką, bet mokytis internetu nesinori ar nedrąsu, pasinaudok puikiu Ievos pasiūlymu:
Visus, neabejingus meškinams ir norinčius savo rankomis sukurti mielą pūkuotuką, kviečiu į KOLEKCINIO MEŠKIUKO KŪRIMO PAMOKAS!
Jūsų laukia 4 užsiėmimai (po 3-4 val.)su trupučiuku namų darbų, po kurių turėsite nuostabų, vienintelį ir nepakartojamą savo rankomis kurtą meškutį!
Pamokėlės vyks šeštadieniais Vilniaus centre, netoli Žaliojo tilto (Juozapavičiaus g.) lapkričio 10, 17, 24, gruodžio 1 d. Tikslesnė informacija ir regisracija el. paštu vaje.atelje@gmail.com

 

14 komentarų:

 1. Kokia šauni akyčių pamokėlė :) ačiū !

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. labai džiaugiamės, kad pamokėlė naudinga. Ir tikime, kad ir Ieva mato šiuos jūsų komentarus :)

   Panaikinti
 2. <3 <3 <3 Nerealios akytės gaunas <3 <3 <3

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aciu uz puikia pamokele :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. :) perduosim Ievai visų padėkas ir pagyrimus :)

   Panaikinti
 4. Dėkui už gražius žodžius! Labai džiaugiuosi, jei mano pamokėlės patiko. Tikiuosi, jos padrąsins išpiešti akytes pačioms,o galbūt ir paskatins ieškoti kažko naujo, patobulinti šiuos būdus, sukurti savo "ypatingąsias akytes".
  Linkiu visiems sėkmės ir įkvėpimo!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Thank you very much Ieva, very detailed mk.
  Hugs

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nuostabios akytės, įkvepianti pamokėlė !! Ačiū Ievai, kad pasidalino ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Спасибо, очень хороший урок)))

  AtsakytiPanaikinti

Dėkojame Jums už komentarus, pastabas