2012-10-07

SVEČIAS: Gražina iš Alių

Labai džiaugiamės, šiandien Jums pristatydami mūsų viešnią - tai Gražina Prieditė iš Alių. Gražina atvyko pas mus iš Alių vienkiemio, kuriame kviečiami apsilankyti ir Jūs. Jūsų lauks iš aukštaitiškos pušies suręstos vilos, grynas oras, puiki gamta, kvapniosios arbatos, namie gamintas ir spaustas sūris. Smalsu? Užsukite www.aliai.lt


Gražina taip pat kuria nuostabius papuošalus. Juos visus rasite Gražinos facebook profilyje https://www.facebook.com/pages/Aliai-papuo%C5%A1alai/132442450156501


Gražinos pamokėlė

Gražina pas mus į svečius atvyko netuščiomis - atvežė paprastą, bet neprastą pamokėlę, kaip pačiam pasigaminti puošnaus dekoratyvinio popieriaus. Dabar ypač palankus metas pasigaminti tokio popieriaus, nes už lango tiek daug margų rudeninių lapų.

Medžiagos ir priemonės, kurių reikia šiam darbui man ir prireiks Jums:
*servetėlių
*akrilinio lako (čia naudosiu blizgų laką . Naudojant blizgų laką, popierius gaunasi daugiau peršviečiamas, jei naudoju ne blizgų laką, popierius gaunasi matinis, galima naudoti ir PVA pagrindo klijus, tada popierius gaunasi kietesnis ir sunkiai lankstosi)
*vienkartinių pirštinių (aš jas visada naudoju, nes lakas ar klijai tepa rankas)
*dviejų gabalų plastikinės plėvelės (tinka paprasčiausi maišeliai, juos perkirpus ir naudosiu)
*teptuko ( teptuką naudoju sintetinio plauko ir vidutinio kietumo. Labai kietas teptukas gali plėšyti servetėlę, o per daug minkštas blogai tepti laką)
*žirklių
*įvairių žolynų (tai gali būti nebūtinai džiovintos gėlelės, aš pati dažnai naudoju ir nedžiovintus žolynėlius, tokie būtent čia ir naudojami. Džiovinti būtinai reikia tik storus, „mėsingus“ lapus ir žiedlapius. Kartais popieriui panaudoju ir siūlus, ir plaušus, tekstilės ar popieriaus gabaliukus)
Priemones ir medžiagas susidėjau ant stalo galiu pradėti gaminti popierių.

Pasitiesiu plėvelę, servetėlę išlankstau, kad taptų vienasluoksne ir tiesiu ją ant plėvelės.

Mirkau teptuką į laką ir tepu servetėlę, ištepu visą. Servetėlė prilimpa prie plėvelės.

Dabar kūrybiškiausia dalis - dėlioju žolynus.

Kai jau viskas sukomponuota, užkloju ant viršaus servetėlę ( primenu, ji turi būti vienasluoksnė). Keliose vietose pirštais servetėlę prispaudžiu. Vėl imu teptuką ir atsargiai tepu ant servetėlės sluoksnį lako, matosi kaip abi servetėlės sulimpa.

Imu antrą plėvelės gabalą ir tiesiu ant sulipusių servetėlių viršaus. Dabar per plėvelę visus sluoksnius delnais suspaudžiu, palyginu, kad visi sluoksniai tikrai susiklijuotų, suliptų.

Atsargiai, neskubant nuimu viršutinę plėvelę.

Na va, popierių pasidariau. Belieka jį išdžiovinti. Drėgną popierių palieku džiūti ant apatinės plėvelės, nuo jos popierių nuimsiu, kai jis jau bus išdžiūvęs. Džiūvimo laikas priklauso nuo lako išdžiūvimo laiko. Ant mano naudojamo lako indo parašyta, kad jis išdžiūsta per 24 val. Jei drėgną popierių bandysiu nuimti nuo plėvelės, jis gali plyšti...Taigi reikia kantriai palaukti...

Tokį, pačios pasidarytą dekoratyvinį popierių naudoju atvirutėm, knygų skirtukams daryti, taip pat jį naudoju papuošalams, dovanoms pakuoti, dar iškarpau iš jo visokias grožybes dekoravimui.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Dėkojame Jums už komentarus, pastabas