2012-10-28

Kiškutė BETUTĖ: drabužėlių siuvimas

Drabužiai žmonių gyvenime vaidina vieną iš pagrindinių vaidmenų, labai daug pasako apie žmogų. Jiems skiriama daug laiko, pinigų ir pan. Drabužėliai meškiukui, kiškutei ar kitam žvėriukui taip pat yra svarbūs.


Bet siūlau neskubėti aprengti visų pasiūtų padarėlių. Kodėl?
1. Dažniausiai yra taip, kad pirma pasiūni meškiuką ir tik po to supranti, ar jam apskritai reikia kokio drabužėlio, ar užtenka aksesuaro, o gal iš viso nieko nereikia? Čia jau diktuoja pats žvėriukas.Pasiūni suknelę ar kelnes, aprengi ir pamatai, kad tai tik užgožia, nustelbia žvėriuką - tarsi drabužėlis jam visai svetimas.
2. Drabužėlis padeda atskleisti žvėriuko charakterį. Todėl siūlau nesiūti viems meškiukams tokių pačių suknelių ar kelnyčių - ne visiems jie tinka vienodai.
3. Drabužėlis turi derėti ir prie meškiuko stilistikos. Jeigu siuvate, pavyzdžiui, senovinio stiliaus meškiuką, nerenkite jo iš atlaso, organzos ar kitų saldžių, solidžių audinių pasiūtais drabužėliais ir atvirkščiai.
4. Įvairūs kaspinėliai, sagutės, skambaliukai, nėriniai labai tinka meškiukams, bet siūlau neskubėti apkrauti žvėriuko kaspinais, gėlių puokštėm, gausybe raištelių, mazgelių ir pan., nes kartais žiūri į meškiuką ir, rodos, kaspinai, gėlių kompozicijos ant galvos net lenkia tą galvą žemyn tarsi sunki našta. Kartais per raukinius, kaspinus ir kitus priedus net nesimato meškiuko kūno.

Įdomu tai, kad vienos meistrės/meistrai siuva drabužėlius, kurie lengvai nusiima, galima nurengti, aprengti meškiuką, keisti drabužėlius. Kiti atvirkščiai - drabužėlius ir aksesuarus prisiuva prie kūno, kad tvirtai laikytųsi ir nebūtų nuimami.

Tai tik keli niuansai dėl drabužėlių. Tikiu, kad pačios pamatysite, jog ne kiekvieną žvėriuką norėsite aprengti, pamatysite, kas jam labiau tinka ir pan.

Dabar pirmiausiai pasiūsime sijonėlį kiškutei, o po to jūsų laukia fotoreportažas būtent apie drabužėlius iš dviejų tarptautinių mugių.

Taigi koks drabužėlis galėtų tikti mūsų kiškutei?
- visų pirma, vos įstačiusi akis aš supratau, kad tai mergytė, todėl kelnės ir kiti labiau vyriški drabužėliai atkrito. Liko suknelės, sijonėliai.
- kailiukas ir sendintas padukų audinys jau prieštarauja visoms saldžioms, ryškioms spalvoms. Taigi jokių rožinių, melsvų ar ryškių spalvų drabužėlių.
- kiškutės stilistika (tie patys sendinti padukai, ne saldi, o tokia senovinė nosytė) atmetė visas organzas, atlasus ir kitus blizgius audinius.
Taigi viską susumavusi aš išsirinkau tą pačią medvilnę. Ją taip pat pasendinau. Dar pasiruošiau nėrinio, o kad kiškutė nebūtų labai liūdna ir nuobodi, papuošiau keliomis ryškesnėmis mini sagutėmis. Prie tokio stiliaus drabužėlių tinka ir matomi siuvimo dygsneliai.

Čia pateiksiu savo pačios siūto sijonėlio darbo eigą. Jūsų kiškutė ar kiškiukas turi būti aprengtas, bet tai gali būti ir kitokie drabužėliai. Drabužėlis turėtų neuždengti absoliučiai viso kūno (kaip meškiukas nuotraukoje viršuje).

Pirmiausiai išsimatavau, kokio ilgio bus sijonėlis. Taip pat pamatavau liemens apimtį. Tada išsikirpau reikiamo pločio ir ilgio audinio juostą. Kadangi sijonėlis bus rauktas, todėl audinys yra dvigubai ilgesnis negu yra liemens apimtis. Audinio šoninius kraštus palenkiau (dešinėje pusėje matosi dygsneliai), o visą apačią apsiuvau nėriniu. Nėrinys buvo baltas, todėl jį irgi sendinau kava su cinamonu.

Sijonėlio viršų sudaigsčiau, sutraukiau siūlą ir užrišau mazgelį, pamatavusi, kad surauktas audinys būtų tokio ilgio, kokia yra liemens apimtis.


Tada prisiuvau juostelę. Tik labai svarbu: abiejuose audinio kraštuose palikite juostelės galus, kad galėtume jais surišti sijonėlį.

Man labai patinka petnešos, todėl iš to paties audinio išsikirpau reikiamo ilgio maždaug 2 cm pločio juostelę. Ją sulenkiau taip, kaip matote nuotraukoje.


Tada dar perlenkiau pusiau ir kraštelį susiuvau.


Prisiuvau vieną petnešėlės kraštą prie sijonėlio priekyje. Papuošiau petnešėlę sagutėmis. Tokios mažos, įvairių formų sagutės labai tinka žvėriukams. Jų yra įdomių formų, daug spalvų. Sagutes galite rasti čia


Nugaroje pritvirtinau petnešėlę prie kito sijonėlio krašto, surišau raištelius.
Su petnešėlėmis taip pat galima varijuoti: siūti vieną, permestą per petį; siūti dvi, kurios kiekviena eina lygiai; siūti dvi, kurios priekyje ar nugaroje susikryžiuoja, ir pan.


Kaspinėlį sukomponavau iš tų pačių audinių, papuošiau sagutėmis ir prisiuvau prie ausytės.


Siūti drabužėlius tikrai nėra taip paprasta. Reikia mokėti apskaičiuoti apimtis, ilgius, pasidaryti iškarpas ir pan. Toli gražu ne kiekvienas, siuvantis meškiukus, gali siūti ir jo drabužėlius. Todėl visame pasaulyje ypač populiaru pirkti pasiūtus, numegztus, nunertus drabužėlius ir jais rengti savo pačių siūtus meškiukus. Pateiksiu savo pačios darytas nuotraukas iš dviejų tarptautinių mugių - iš "Teddybear Welt" mugės Wiesbadene, Vokietijoje ir iš Meškiukų ir lėlių mugės Briugėje, Belgijoje.

Puošnios suknelės lėlėms ir meškinams

 Pažiūrėkite, ten vos kelių cm dydžio crocsai :-)

Nertos mini suknutės


 Skrybėlaitės ir nerti kaklo aksesuarai

Daug nertų ir megztų drabužėlių

Suknutės suknutės suknutės


O čia - aprengti žvėriukai:Ežys aprengtas mažo vaiko drabužiais ir apautas vaikiškais batais. 

2 komentarai:

 1. Na ką, kiškutė Betutė baigta :)... Laukiam nesulaukiam trečio meškučio įvadinės dalies...
  Taip pat labai ačiū už tokias išsamias pamokėles...

  Linkėjimai, Simona

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. mums labai smagu, kad taip sparčiai judate :) labai džiaugiamės, kad akademija naudinga :)
   jau ne už kalnų ir trečiasis meškius :)

   Panaikinti

Dėkojame Jums už komentarus, pastabas