2012-09-25

Meškiukas Tomis: 6 pamoka (paskutinė)

Jau liko visai nebe daug ir pirmasis akademijos meškiukas bus pasiūtas :-) Šiandien sudėsime visus taškus ant i ir džiaugsimės naujuoju gyventoju.

* Taigi kol galva dar nėra prijungta prie kūno, išsiuvinėkime tokią "siūlę". Įvairios panašios siūlės, pasiuvinėjimai suteikia meškiukams jaukumo, jos labai meškiams tinka. Jeigu norite, siuvinėkite savo paties sugalvotą "raštą", galite tiesiog kelis brūkšnelius ar kryželius, galite griežtą ir tvarkingą raštą. Jeigu nesugalvojote, siuvinėkite, kaip mūsų Tomio. Į ilgą adatą įsiverkite to paties siūlo, kaip siuvinėjote nosytę, ir iš galvos apačios durkite, ištraukite taške 1 (galvos apačioj palikite siūlo galą), iš čia darykite vieną ilgesnį dygsnį arba kelis trumpesnius iki taško 2. Tada keliaukite į tašką 3 ir t.t.t Iš 10 taško adatą durkite į galvos apačią, ištraukite toje pačioje skylutėje, kur yra siūlo galas, abu siūlus suriškite ir nukirpkite. Siuvinėdami ištraukite iš siūlės kailiuko plaukiukus, jeigu jie painiojasi tarp siūlų, kad siūlė būtų daili, nesusivėlus.

* Na, pagaliau turime visas kūno dalis suruoštas, galime viską sujungti į vieną visumą. Nėra svarbu, ką pirmiausiai prijungsite prie kūno. Tik reikia atminti, kad bus patogiau, jeigu pirma prijungsite galvą, tik po to rankas. Aš visada pradedu nuo kojų :-) Taigi pasiruoškite kiekvienai kojai, kiekvienai rankai ir galvai po du diskelius - vieną medinį ar presuoto kartono, kitą - metalinį. Šių diskų dydis turėtų būti toks pats, kaip ir tų, kuriuos dėjote į kojos, rankos, galvos vidų.  

* Yla pradurkite skylutę ten, kur yra sujungimo vietą žymintis siūlas, ir įkiškite kojos metalinę sujungimo kojelę. BŪTINAI pažiūrėkite, ar tą koją/ranką jungiate reikiamoje pusėje. Kad netyčia kojos ir rankos "nežiūrėtų" į nugarą :-) 

Iš kūno vidaus ant metalinės kojelės uždėkite medinį diską, o ant jo - metalinį. Pataisykite kūno audinį, kad tarp kojos ir diskų jis būtų prigludęs, nesusigarankštijęs. 

* Tada specialiu įrankiu arba replėmis apvaliais galais kiekvieną kojelės dalį užrieskite į šonus, kaip matote nuotraukoje. Susuktos "spiralės" turi liestis su disku. Koja turi tvirtai laikytis. Jeigu ji labai juda, dar su replėmis priveržkite. 
Taip prijunkite antrą koją. Kūno viršuje, kur palikote neužsiūtą tarpelį, prijunkite galvą, o paskui - ir abi rankas. 

* Specialūs įrankiai brangūs, bet jie labai patogūs, nes turi kirtimą, į kurį įstatoma metalinė kojelė ir riečiama. Su juo daug paprasčiau dirbti negu su replėmis apvaliais galais. Replės neretai praslysta. Su jomis sunkiau, bet dirbti tikrai galima.

* Dabar pats metas prikimšti kūną, kad meškiukas įgautų formą, galėtų stovėti ar sėdėti. Pirmiausiai kamšalu gerai apkamšykite aplink sujungimų susuktas "spirales". Tada dėl svorio ir girgždesio galite įberti maždaug tris šauktus akmenukų ar granulių. Tada vėl kimškite kamšalo.  

* Nugaros siūlę užsiūkite taip pat, kaip užsiuvote visas kitas siūlas. Taip, kaip prisiuvote ausis, prisiūkite ir uodegytę. 

* Jeigu norite, nugaros siūlę ar kitas siūles "papuoškite" kryželiais, brūkšneliais - pasiuvinėkite, kaip ir ant meškiuko galvos.

* Ant meškiuko krūtinės prisiūkime lopą. Iš to audinio, kur siuvome padukus, delniukus, išsikirpkite norimo dydžio kvadratą ar kitą formą. Pridėkite lopą norimoje vietoje ir adatėlėmis ant kailiuko pažymėkite kampus. Adatėlės rodo ribas (kad būtų aiškiau, galite naudoti jų daugiau) 

* Lopą nuimkite. Jo vietoje nukirpkite kailiuką. 

* Pirmiausiai mažais dygsneliais tos pačios spalvos siūlu prisiūkite lopą. Tada tamsesniu siuvinėjimo siūlu šen bei ten išsiuvinėkite kryžiuką, brūkšnelį ir pan. 

* Kad nosytė būtų kietesnė, o siūlai sugultų, ją vaškuosime. Tinka natūralus bičių vaškas. Nenaudokite parduotuvėse pirktų žvakių - rezultatas bus ne toks, kokio reikia. Vaško reikia labai nedaug. Pasiruoškite indelį ir teptuką. Jeigu namuose turite kaitlentę, indelį atstos ir paprastas metalinis stiklainio dangtelis. Jeigu  jūsų dujinė viryklė, deganti atvira liepsna, vašką teks tirpinti ant garų, reikės gilesnio indelio. Į puodą įpilkite šiek tiek vandens, įstatykite kiaurasamtį, o į jį - nedidelį indelį su vašku. Vaškui naudokite tik tuos indelius, kurių ne gaila būtų  išmesti. Teptukas taip pat bus tinkamas naudoti tik vaškavimui - niekam kitam. Taigi į indelį įdėkite gabaliuką vaško ir pakaitinkite, kol ištirps. 

* Kol vaškas karštas, labai plonai tepkite jo ant nosytės. Čia jau vadovaukitės principu, kad geriau mažiau, negu per daug. 

* Jeigu matote, kad vaško per daug (labai storas sluoksnis), dantų krapštuku pašalinkite perteklių. 

* Meškiuką laikykite gulsčiai rankoje, įjunkite plaukų džiovintuvą stipriausiu režimu ir pūskite į nosytė nuo viršaus. Vaškas greitai pradės lydyti. Jeigu matote, kad vaškas jau artėja link nosytės krašto, iš karto patraukite džiovintuvą. Vaškas greitai sustings ir nenubėgs už nosies ant kailiuko.  

* Paskui srovę nukreipkite iš apačios į viršų. Ir visada stebėkite, kur keliauja vaškas. Jeigu jis artėja  prie nosies karšto, bet jo nėra daug, tegul keliauja - įsigers į nosies siūlus. Bet jeigu vaško dar nemažas lašelis, geriau nekaitinkite, tegul sustingsta, perteklių pašalinkite. Po to dar kartą užtepkite ant nosytės vaško ir vėl kaitinkite.  

* Jeigu norite, papuoškite meškiuką kaspinu ar kitu aksesuaru. Konkurse dalyvaujantys meškiukai turi būti neaprengti, tik gali turėti aksesuarą ar būti papuošti kaspinu ir pan.

* Kai meškiukas papuoštas ir sutvarkytas iki galo, galime tonuoti, t.y. šiek tiek paryškinti akis, siūles, snukutį, pirščiukus ir pan. Tai nėra privaloma - tik noro ir skonio reikalas. Tam tinka aliejiniai arba tekstiliniai dažai bei flomasteriai. Su aliejiniais dažais dirbti paprasčiau, nes tekstiliniai dažai labai ryškūs, o su aliejiniais galima išgauti švelnesnių tonų. Tik bėda, kad aliejiniai dažai neretai nusitrina, todėl po kurio laiko gali tekti vėl patonuoti. Ir labai svarbu, jeigu tonuosite aliejiniais dažais, bent kelias dienas neimkite meškiuko, neglostykite jo, nes nuglostysite ir dažus.   
Taigi ant popieriaus ar paletėje išsispauskite norimos spalvos aliejinių dažų, bet labai mažai. Dažniausiai naudojama rudos spalvos įvairūs atspalviai, juoda. Teptukas turi būti patvarus, standus. Pakabinkite teptuku šiek tiek dažų ir juos nuvalykite į popierių ar paletę. Teptukas turi vos vos tepti, turi būti tik murzinas nuo dažų.

* Ir tada teptuku tepkite, paryškinkite norimas vietas: aplink akis, snukutį, siūles, pirščiukus. Kai teptukas visai "nebemurzina" kailiuko, vėl pakabinkite šiek tiek dažų, juos nuvalykite ir vėl "murzinkite.


4 komentarai:

 1. Atsakymai
  1. ačiū :) tikime, kad ir jums toks gausis :)

   Panaikinti
 2. Meškiukas jau sedi lentynoj ir laukia naujos draugės Kiškutės :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. mes labai labai tuo džiaugiamės :)Kiškutė jau skuba :)

   Panaikinti

Dėkojame Jums už komentarus, pastabas