2012-09-18

Meškiukas Tomis: 4 pamoka

Kaip ir žadėjau, šią savaitę pradedame kūrybinį ir labai įdomų meškiuko gamybos etapą. Šiandien išmoksime, kaip suformuoti rankų bei kojų pirštus ir išsiuvinėsime nosytę.

* Pirštams formuoti visada naudokite patvarų siūlą: tai gali tas pats siūlas kaip ir akims įstatyti, tinka siuvinėjimo siūlas, vadinamasis "irisas". Nosytė irgi dažniausiai siuvinėjama tokiais pačiais siūlais.

Taigi pasirinkite norimos spalvos siuvinėjimo siūlą. Aš rinkausi tamsiai rudą, bet tikrai nebūtina ir jums rinktis tokį patį. Gali būti juodas arba kokios nors ryškios spalvos (žalias, bordo ir pan.), jeigu tik jums tai patinka. Taip pat reikės ilgos adatos.
* Adatėlėmis ant paduko susižymėkite pirštus taip, kaip matote nuotraukoje. Pirštai paprastai užima mažiau negu pusė paduko ilgio. Viršutinės adatėlės yra ant siūlės. Vidurinio piršto adatėlės yra pačiame paduko viduryje (viršutinė adatėlė yra siūlių susikirtimo vietoje) ir apatinė adatėlė stovi lygiai su viršutine. Šoninių pirštų adatėles reikėtų žymėti ne tiesiai, o šiek tiek įstrižai: matote, kad tarpas, tarkim, tarp 1 ir 3 adatėlių yra didesnis negu apačioje tarp 2 ir 4. Taip pat sužymėkite pirštus ir ant kito paduko, žiūrėkite, kad jie būtų vienodi.

* Įsiverkite ilgą dvigubą siuvinėjimo siūlą. Durkite adatą kojos šone ir ištraukite ją 1 adatėlės vietoje. Netraukite iki galo, palikite netrumpą siūlo galą.

* Tuomet adatą beskite žemyn į 2 adatėlės vietą ir ištraukite viršuje vietoj 3 adatėlės. SVARBU: kai dursite adatą, įsmeikite ją šiek tiek giliau, kad kabintų ir kamšalo. Nes jeigu ji eisi tik paviršiumi, negražiai susiformuos pirštai. Viena ranka prilaikykite paliktą siūlo galą, kita stipriai patraukite siūlą su adata - jau paduko audinys tūrėtų šiek tiek susitraukti ir pasimatyti formuojamas pirštukas. Tada tuo pačiu principu suformuokite ir kitą pirštą: adatą durkite žemyn vietoj 4 adatėlės ir ištraukite viršuj 5 adatėlės vietoje. Siūlą vėl šiek tiek suveržkite.

* Iš 5 adatėlės vietos adatą durkite vietoj 6 adatėlės ir ištraukite ją lygiai toje pačioje vietoje kojos šone, kur yra likęs siūlo galas. Jeigu iš pirmo karto nepataikėte adatos į tą pačią vietą, taikykite tol, kol būtinai ji išlįs per tą pačią skylę. Tuomet siūlus suriškite ir stipriai sutraukite, kad susiformuotų pirščiukai. Dar kartą užriškite ir paslėpkite siūlą tarp kailiuko plaukelių - pirmiausiai adatą durkite į tą pačią skylutę, ištraukite ją kur nors kojoje. Tada vėl durkite į tą pačią, kurioje ką tik ištraukėte adatą, ir vėl ištraukite kitoje vietoje, siūlą prie pat kailiuko nukirpkite.
Taip pirščiukus suformuokite ir ant kitos kojos.

* Pagal tą pačią sistemą suformuokite ir rankų pirščiukus. Ant rankų jų galite daryti tiek pat, kiek ir ant kojų, arba daugiau, kaip matyti nuotraukoje.  


* Kai rankos ir kojos sutvarkytos, galime imtis bene svarbiausio darbo - kurti meškiuko snukutį. Adatėlėmis pasižymėkite galimas akių vietas. Bandykite visokius variantus (akys arčiau/toliau viena nuo kitos, jos aukščiau/žemiau, arčiau prie nosies ar toliau nuo jos ir pan.), kol atrasite jums patikusią akių vietą.
Taip pat adatėlėmis pritvirtinkite ir ausis. Dėliokite jas įvairiose vietose: galvos viršuje arčiau ar toliau viena nuo kitos, galvos šonuose aukščiau ar žemiau ir pan. Pamatysite, kaip jau dabar keisis meškiuko charakteris. Aš Tomiui siuvau ausis įprastoje vietoje - galvos šonuose viršuj, maždaug įstrižai su akimi. Bet pavyzdžiui, mažajam Henriui (http://neringa-neringa.blogspot.be/2012/08/henrishenry.html), norėdama suteikti tokio keistoko, gal šiek tiek naivaus ar žiopliuko meškiuko vaizdą, ausis jau tvirtinai pačiuose galvos šonuose. Nebijokite padėlioti ausų ir akių į skirtingas vietas ir tikrai rasite jums mielą meškiuko snukučio vaizdą.

* Kai jau nuspręsite, kur bus akys ir ausys, formuokite nosytę. Pirmiausiai patį nosies smailumą apkarpykite - nukarpykite plaukelius iki pat audinio pagrindo arba išpešiokite. Neapkarpykite per didelio ploto - bet kada galėsite nukirpti nereikalingą plaukelį.

* Gali būti, kad iš karto vaizduotėje atsiras norima nosies forma, o jeigu ne, ant popieriaus lapo nusipieškite įvairių nosies formų - trikampių, širdelės formos, ovalių, apvalių ar griežtų stačiakampių. Išsikirpkite ir padėliokite į nosies vietą, kol rasite jums patikusią. Specialiai nepateikiu savo pieštos nosies aiškios formos, nes labai noriu, kad pieštumėte ir ieškotumėte būtent tokios nosytės, kuri jums patiktų, kad nebijotumėte ieškoti, kurti. Patikusią popierinę nosies formą adatėlėmis prismeikite. Atidžiai žiūrėkite, kad ji būtų per vidurį. Jeigu reikia, dar nukirpkite laukelių.


* Rašikliu nusipieškite formą ant nosies galiuko ir pasiruoškite ją išsiuvinėti.


* Siuvinėkite viengubu siūlu. Pasiruoškite ilgą adatą, įsiverkite ilgą siuvinėjimo siūlą ir pirmiausiai adatą durkite per vidurį nosies apačioje ant nupieštos linijos, ištraukite per vidurį nosies viršuje ant linijos. Siūlo netraukite iki galo - palikite netrumpą siūlo galą, iš kurio vėliau formuosime burną. Tada per viršų adatą vėl durkite apačioje, ištraukite viršuje ir t.t. Stenkitės siuvinėti tankiai, kad siūlai gultų šalia vienas kito. Taip siuvinėkite vieną kurią nosies pusę.


* Kai baigsite siuvinėti vieną nosies pusę, adatą grąžinkite į vidurį viršuje, kaip parodyta nuotraukoje. Taip pat išsiuvinėkite kitą nosies pusę.


* Kai baigsite siuvinėti ir kitą pusę, adatą vėl grąžinkite į vidurį viršuje. 
Kai siuvinėjote pirmą sluoksnį, svarbu buvo laikytis nusibrėžtos linijos. Antru sluoksniu svarbu siuvinėti šiek tiek toliau nuo linijos, kad tikrai nesimatytų rašiklio žymių. Dabar taip pat pats laikas, jeigu reikia ir jeigu norisi, keisti, koreguoti, tobulinti nosies formą. Man pavyzdžiui, nelabai patinka nuleisti nosies kampai. Todėl antru sluoksniu tose vietose aš jau siuvinėsiu gerokai aukščiau, lygiai kaip per patį nosies vidurį viršuje. Kai baigsite siuvinėti antrą sluoksnį, žiūrėkite, ar jums reikia siuvinėti dar kartą: ar nosies forma jums patinka, ar abi nosies pusės vienodos, ar siūliukai tankiai sugulę šalia vienas kito, ar pati nosytė iškilusi tiek, kiek jums norisi. Jeigu dar kažko trūksta, siuvinėkite dar kartą. Nebūtinai reikia siuvinėti visą nosytę. Gal matote, kad kažkurioj vietoj trūksta vieno ar dviejų siūliukų ir pan., tai tik ten ir siuvinėkite.* Na štai, dabar man nosies forma jau patinka. Kai siuvinėjate, jūsų siūlas su adata visada būna nosies viršuje. Todėl viršuje darykite mažą dygsniuką į šoną ir ištraukite adatą su siūlu nosies apačioje per patį vidurį.
Iš likusių siūlų galų kitą pamoką formuosime meškiuko burnytę.

Sėkmės darbuose :-)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Dėkojame Jums už komentarus, pastabas