2012-09-10

Meškiukas Tomis: 2 pamoka

Laba diena visiems ir visoms,
pirmadienis - naujos savaitės pradžia, kai galvose ir darbo kalendoriuose surašyta tiek daug savaitės planų ir darbų. Tikiu, kad ten palikta valandėlė kita ir meškiuko siuvimui. Taip taip, šiandien jau pradėsime siūti. Pamatysite, kad pamokos pabaigoje mūsų kailiuko gabaliukai jau įgaus tam tikrą formą, panašią į meškino :-) Taigi pradedam darbus. Tiesa, spauskite ant nuotraukų - jos pasididina :-)

Šiai pamokėlei Jums reikės turėti adatėlių, siuvimo adatos ir siuvimo siūlo (rinkitės patvaresnį, 30-50 numerio siuvimo siūlą, kiek galima savo spalva artimesnį kailiuko spalvai.).

* KOJOS SIUVIMAS. Paimkite dvi veidrodines vienos kojos detales ir sudėkite jas gerąja puse į vidų - tiek vienoje, tiek kitoje išorinėje pusėje turi matytis parkeriu nupieštos linijos. Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienoje kojoje turi būti viena detalė su siūlu, kuris žymi kojos jungimo vietą prie kūno. Nesudėkite į vieną koją abiejų tokių detalių. Adatėlėmis susmaigstykite abi detales, kad jos nejudėtų - taip susiūsite lygiai. Pirmiausiai susmaigstykite pačiuose kraštuose (taškuose 1 ir 2), tada brūkšneliuose, kurie žymi neužsiūtos vietos ribas, o paskui jau aplink visą koją. Jeigu kailiuko plaukeliai lenda į siūlę, žirklutėmis pastumkite juos, kad siūlė būtų gražesnė. NESMAIGSTYKITE IR NEUŽSIŪKITE PADO.
Mašinine siūle (dar vadinamu mašininiu dygsniu) susiūkite. Jeigu siūlas storesnis, galite siūti viengubu, jeigu plonesnis - dvigubu siūlu. Siūkite mažais dygsniukais - siūlė bus gražesnė. Jeigu pamiršote mašininį dygsnelį, galite prisiminti paspaudę šią nuorodą


* Kai susiūsite koją, neskubėkite jos išversti į gerąją pusę. Dabar eilė padukui. Pirmiausiai adatėlėmis prismeikite paduką vidurio taškuose 1 ir 2. Tada tolygiai susmaigstykite aplink visą paduką ir susiūkite mašinine siūle. Koją išverskite į gerąją pusę.

* RANKOS SIUVIMAS. Pirmiausiai reikia prisiūti delniukus. Taigi prie vidinės rankos taškuose 3 ir 4 adatėlėmis prismaigstykite delniuką. Susiūkite mašinine siūle.

* Paimkite dvi veidrodines vienos rankos detales ir sudėkite jas gerąja puse į vidų - tiek vienoje, tiek kitoje išorinėje pusėje turi matytis parkeriu nupieštos linijos. Adatėlėmis susmaigstykite abi detales, kad jos nejudėtų - taip susiūsite lygiai. Susiūkite mašinine siūle.

* Kad kemšant delniuko siūlė gultų lygiai, ją siūkite žemyn link delniuko - taip kamšalas nekibs ir nestrigs prie jos. Ranką išverskite į gerąją pusę.


* KŪNO SIUVIMAS. Pirmiausiai susiūkite įsiuvus. Perlenkite trikampėlius per pusę ir siūkite mašinine siūle.

* Susiūkite visus keturis įsiuvus - po du ant kiekvienos kūno detalės.

* Paimkite abi kūno detales ir sudėkite jas gerąja puse į vidų - tiek vienoje, tiek kitoje išorinėje pusėje turi matytis parkeriu nupieštos linijos. Adatėlėmis susmaigstykite abi detales, kad jos nejudėtų - taip susiūsite lygiai. Susiūkite mašinine siūle. DĖMESIO, prie viršutinio įsiuvo palikite neužsiūtą 5 mm tarpelį - čia jungsime galvą. Kūną išverskite į gerąją pusę.

* GALVOS SIUVIMAS. Pirmiausiai imkite vienos pusės abi detales - po galvos nugaros ir galvos priekio detalę. Jas sudėkite gerąja puse į vidų  (taškuose 5 ir 6). Adatėlėmis susmaigstykite abi detales, kad jos nejudėtų - taip susiūsite lygiai. Susiūkite mašinine siūle. Taip pat susiūkite ir veidrodinės pusės abi galvos detales.

*  Kai turite susiuvę abi veidrodines galvos detales, sudėkite jas gerąja puse į vidų ir susmaigstykite adatėlėmis aplink visą galvą nuo taško 7 iki 8. Susiūkite mašinine siūle. Tik nesusmaigstykite ir neužsiūkite apačioje esančios ertmės - meškiuko kaklo.

* Galvą reikės prikimšti labai stipriai, todėl dėl šventos ramybės, kad siūlės atlaikytų stiprų kimšimą, siūles galite pertepti klijais plonu teptuku. Tinka bet kokie rankdarbių klijai, tik svarbu, kad jie negelstų. Kai klijai išdžius, galvą išverskite į gerąją pusę.

* AUSŲ IR UODEGOS SIUVIMAS. Imkite po vieną ausies detalę iš kailiuko ir po vieną iš specialaus audinio. Sudėkite jas gerosiomis pusėmis į vidų ir susmaigstykite, susiūkite mašinine siūle. 

Taip pat susiūkite abi uodegos detales iš kailio. Kadangi uodegytė labai maža, jeigu susiūsite ją visą aplink, gali būti sunku išversti. Todėl palikite atvirą ne tik vietą, kur reikės išversti, bet ir dar kraštelį nesusiūtą.

* Išverskite ausis į gerąją pusę, pirštais palyginkite, paspauskite aplink ausytę, kad siūlė gultų lygiai. Tada toje vietoje, per kurią išvertėte ausį, užlenkite siūlei paliktas užlaidas į vidų ir apsiūkite kraštelį kaip parodyta nuotraukoje: adatą durkite iš ausies vidaus į tašką 1, iš jo per viršų beskite adatą į tašką 2 ir ištraukite taške 3. Iš taško 3 per viršų vėl durkite į 4 ir ištraukite taške 5. Taip apsiūkite abi ausis.Kai išversite uodegytę į gerąją pusę, tokia pačia siūle susiūkite ir tą kraštelį, kurio neužsiuvote iš blogosios pusės, ir kraštelį, paliktą jai išversti. 

Na štai, iš detalių jau galime sudėlioti tokį meškiuką:


6 komentarai:

 1. Oi, kaip čia greitai viskas vyksta... Aš vėluoju su pamokėlėm. Pas mane dar tik kailiukas džiūsta... Tedį tikriausiai reikia pasiūti per rugsėjį? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Asta, tikrai nevėluojate. Siūkite, kada Jums patogu, kada turite laiko. Jį reikia spėti pasiūti iki gruodžio - nuo gruodžio 1 iki 14 d. reikės siųsti mums pasiūtų padarėlių nuotraukas. Taigi laiko dar turite į valias :-)

   Panaikinti
 2. Besiūnant staiga į galvą šovė klausimas: o kodėl siūnama rankomis, ne mašina? Ir dar noriu paklausti, šitų trijų meškučių, kuriuos siūsime, greičiausiai negalima bus duoti vaikams (dėl aliejinių dažų naudojimo, be to, ar galima bus juos skalbti)?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Vilma, per akademiją siuvame vadinamuosius kolekcinius meškučius, kurių pagrindinė funkcija - puošti namus, jie kaip dekoro elementas, suvenyras ant lentynos. Jie kolekciniai, todėl jiems keliami didesni kokybės reikalavimai. Vienas iš tų reikalavimų - siuvimas rankomis. Siuvamąja siuvami tik didesni, nuo 35 ar 40 cm dydžio meškiai.
   Šie meškiai neskirti žaisti vaikams - dėl aliejinių dažų, dėl vaškuotos nosies, stiklinių akių ir sujungimų. Meškiai vaikams siuvami kiek kitaip. Šių meškiukų taip pat negalima skalbti.
   Mūsų komisijos narė Rasa savo puslapyje labai gražiai aprašė šiuos skirtumus. Paskaitykite čia: http://www.rasascozycorner.eu/?page_id=896

   Panaikinti
 3. Priėjusi antrą Tomio pamoką supratau, kad blogai susikarpiau meškiuko detales. Visai neturiu veidrodinių pusių :( visos rankytės,kojytės žiūri į vieną pusę.. Net rankos nusviro supratus, kad šitaip žioplai susikarpiau :( gal galit patarti kurį konkrečiai kailiuką man reiktų įsigyti iš parduotuvės, nes ten daug atspalvių? bandysiu iš naujo :(

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O jė, Aiste, kaip gaila :( Ir gaila ne tik kailiuko, bet laiko, kiek sugaišote :(
   Kailiukas naudotas štai šis:
   http://www.senasnaujas.lt/?info=product&id=10398

   Paskui toms kitoms detalėms vėl paruoškite veidrodines detales ir galėsite pasiūti antrą meškiuką. Sėkmės Jums!

   Panaikinti

Dėkojame Jums už komentarus, pastabas